SECCIÓ TERCERA
Dijous 19 de Juliol
Obra Obligada: "Sagittarius" de Guillermo Ruano
Palau de la Música 17'00 h
AMIGOS DE LA MÚSICA DE DURCAL (GRANADA)
Director: Ángel Hernández López
Pasdoble: "Dúrcal, Perla del Valle"" de Manuel Garín Borrego
Obra lliure: "Symphonic Variations" de Jacob de Haan
UNIÓ MUSICAL "LA PRIMITIVA" DE CASTELL DE CASTELLS (ALICANTE)
Director: José Rafael Albert Guerola
Pasdoble: "A Castells" de José Rafael Pascual Vilaplana
Obra lliure: "Qastal" de Saül Gómez Soler
BANDA MUNICIPAL SOACHA - CUNDINAMARCA (COLOMBIA)
Director: Guillermo Escobedo Rodríguez
Pasdoble: "La Calle Mayor" de Luis Serrano Alarcón
Obra lliure: "Lament" de Francisco Tamarit
SOCIEDAD MUSICAL SANTA CECILIA DE CHERA (VALÈNCIA)
Director: Santi Miguel
Pasdoble: "La Morenica" de Manuel Carrascosa
Obra lliure: "Vesuvius" de Frank Ticheli
A LIRA DE RIBADAVIA (OURENSE)
Director: Xabier Oliveira Blanco
Pasdoble: "Brisas del Tea" de Iñaki Lecumberri
Obra lliure: "Terra de Reis" de Pere Sanz Alcover
SOCIETAT RECREATIVA MUSICAL D'ALTEA LA VELLA (ALICANTE)
Director: Andrés Colomina Bernabeu
Pasdoble: "Rodríguez Cases" de José Aparicio Peiró
Obra lliure: "Trips" de Óscar Navarro
ENSEMBLE DE DOLÇAINA I PERCUSSIÓ DE LA CIUTAT DE VALÈNCIA (VALÈNCIA)
(Banda Invitada)
Director Artístic: Fernando Cantó Salinas
Director Convidat: Pasqual Salort Aguilar
Programa:
"Germanies" (I.- La Crida;
II.- La Pregaria;
III.- La Contenda) de José Rafael Pascual-Vilaplana
"Esclafamuntanyes" de Saül Gómez Soler
"Maco" de Fernando Cantó Salinas (*)
"La Cremadella" (Estrena Absoluta) de José Rafael Pascual-Vilaplana (*)
"Als Zuavos" (Estrena Absoluta) de Fernando Cantó Salinas (*)
"Dinàmics" (Estrena Absoluta) de Francisco Valor Llorens (*)
(*) Amb la col·laboració del CPM Mestre Molins de Quart de Poblet
SECCIÓ SEGONA
Divendres 20 de Juliol
Obra Obligada: "Un Deber De Amor" de Vicente Ortíz Gimeno
Palau de la Música 17'00 h AGRUPACIÓ MUSICAL LOS MONTESINOS (ALACANT)
Director: José Vicente Pérez Pérez
Pasdoble: "Fina Blasco" de Rafael Talens Pelló
Obra lliure: "Symphony nº 1. Gilgamesh (mov. 1, 2 y 3)" (I.- Gilgamesh & Enkidu;
II.- Battle of Titans;
III.- Adventures in the Forest) de Bert Appermont
SOCIETAT MUSICAL "LA ARMÓNICA" DE COX (ALACANT)
Director: Gonzalo Berná Pic
Pasdoble: "Las Arenas" de Manuel Morales Martínez
Obra lliure: "Derivations" de Marco Pütz
UNIÓ MUSICAL POZUELO DE ALARCÓN (MADRID)
Director: Carlos Herrero Belda
Pasdoble: "La Kermés de las Vistillas" de José M. Martín Domingo
Obra lliure: "Third Symphony (mov. 2º y 4º)" de James Barnes
UNIÓN MUSICAL DE TORRE PACHECO (MÚRCIA)
Director: Antonio García Gil
Pasdoble: "Coplas Murcianas" de Manuel Massotti Littel
Obra lliure: "States of Mind (mov. 2º y 3º)" (II.- Pathos;
III.- Ethos) de Teo Aparicio Barberán
SOCIETAT ARTÍSTICA MUSICAL DE BENIFAIÓ (VALÈNCIA)
Director: José Vicente Leal Mora
Pasdoble: "Fina Blasco" de Rafael Talens Pelló
Obra lliure: "Sinfonía nº1: Marea Negra" (I.- Espertar nas Rías Baixas;
II.- Prestige, o afundimento; III.- Marea Negra; IV.- Marea Branca) de Antón Alcalde Rodríguez
SYMPHONISCHES BLASORCHESTER KREUZLINGEN (SUÏSSA)
Director: Stefan Roth
Pasdoble: "Hispano-Suiza" de Emilio Esteban Roja de Broma
Obra lliure: "Praise Jerusalem" de Alfred Reed
NINETIES TROMBONE ENSEMBLE (VALÈNCIA)
(Banda Invitada)
Director: Daniel Perpiñán Sanchis
Programa:
"White Sands" de R. Mollá Albero
"Osteoblast" de Derek Bourgeois
"De Cai" de Pascual Piqueras (Arr. Pascual Piqueras)
"María de Buenos Aires" de Astor Piazzola (Arr. Steven Verhelst)
"Suspiros de España" de Antonio Álvarez Alonso (Arr. Miguel García)
"Latin District" de Jérome Naulais
SECCIÓ PRIMERA
Dissabte 21 de Juliol
Obra Obligada: "Joglaresca" de Francisco Bort Ramón
Palau de la Música 17'00 h
BANDA DE MÚSICA MUNICIPAL DE SILLEDA (PONTEVEDRA)
Director: Rafael Agulló Albors
Pasdoble: "Música y vinos" de Manuel Morales Martínez
Obra lliure: "Where Angels fly" de Kevin Houben
BANDA MINICIPAL DE MÚSICA DE PUNTA UMBRÍA (HUELVA)
Director: Francisco Andrés De La Poza Curiel
Pasdoble: "Triana" de Santiago Lope
Obra lliure: "Arafo, Ensueño de un Paraíso" de Ferrer Ferran
ARMAB - ASSOCIAÇAO RECREATIVA E MUSICAL AMIGOS DA BRANCA (PORTUGAL)
Director: Paulo Martins
Pasdoble: "Amigos da Branca" de Teo Aparicio-Barberán
Obra lliure: "Segunda sinfonía (mov. 1º, 3º y 4º)" de Luís Serrano Alarcón
BEZIRKSJUGENDORCHESTER KIRCHDORF (AUSTRIA)
(Banda Invitada)
Director: Christoph Pamminger & Gottfried Rapperstorfer
Programa:
"Sinfonietta Nr 2 (mov. 1º y 2º)" de Fritz Neuböck
"Donauwalzer" de Johann Strauss Sohn
"Teufelstanz - Danse Diabolique" de Josef Hellmesberger
"Nottingham" de Wolfgang Amadeus Mozart
"Blackout" de Thomas Doss
"Saxpack" de Otto M. Schwarz (Solista: Stephanie Schoiswohl)
"Consolat de Mar" de Ferrer Ferran
SECCIÓ D'HONOR
Diumenge 22 de Juliol
Obra Obligada: "Sinfonietta #1" de Bart Picqueur
Palau de la Música 17'00 h
JOVE BANDA SINFÓNICA DE LA FEDERACIÓ DE SOCIETATS MUSICALS DE LA COMUNITAT VALENCIANA (VALENCIA)
Director: Saül Gómez Soler
"Lo Cant del Valencià" de Pedro Sosa
"Ballets" (Selección) de Miguel Asins Arbó
"Phobos" de José Suñer Oriola
SOCIETAT MUSICAL INSTRUCTIVA SANTA CECILIA DE CULLERA (VALENCIA)
Director: Carlos Garcés Fuentelsaz
Pasdoble: "Las Arenas" de Manuel Morales Martínez
Obra lliure: "Nemesis, Metàfora Sinfónica" de José Suñer Oriola
UNIÓ MUSICAL DE TORRENT (VALENCIA)
Director: Frank de Vuyst
Pasdoble: "Música y vinos" de Manuel Morales Martínez
Obra lliure: "Images Diaboliques" (I.- Danse Satanique;
II.- Fantasmagorie) de Alexandre Kosmicki
BANDA MUNICIPAL DE VALENCIA - (Banda Invitada)
Director: Rafael Sanz-Espert
Programa:
"Marxa del Rei Barbut"* de Matilde Salvador
"With Heart and Voice" de David Gillingham
"Malaguenya de Barxeta" (Versión Obrint Pas) de Azael Tormo
"Rhapsody for Talents" de G. Castro D'Addona
(*) En conmemoració del centenari del naiximent de la compositora.
|